Zarasų vaikų eskadrilė tapo Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos veiduJaunimo reikalų koordinatorė:
- Kiek metų Zarasuose jau veikia vaikų aviacijos mokykla?
Audrius Kuzma:
- Mokykloje pradėjau dirbti 2015 metų pavasarį. Zarasų eskadrilėje tuomet buvo tik 6 vaikai. Aš pats dar buvau instruktorius stažuotojas, todėl su vaikais privalėjau važiuoti į Antalksnės (Ignalinos r.) aerodromą, kur mokėmės prižiūrimi Ignalinos eskadrilės vadovo. O 2016 metų pavasarį skraidymui reikalinga įranga buvo sumontuota Zarasų aerodrome. Į Zarasų eskadrilę užsirašė 15 vaikų. Dabar turime jau 20 mokinių.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Kokio amžiaus vaikus priimate į mokyklą? Ir ar visus norinčius priimate?
Audrius Kuzma:
- Priimami 9-10 metų vaikai. Norinčių yra daugiau negu galime priimti. Bet noras dar ne viskas. Reikalinga disciplina. Čia vyksta mokymosi procesas ir norint kažko išmoti – būtina mokytis. Kaip ten bebūtų visiems norintiems sudarome galimybę pabandyti.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Kada prasideda mokslo metai?
Audrius Kuzma:
- Mokslo metai prasideda pavasarį ir baigiasi rudenį. Užsiėmimai vyksta po pamokų ir vasaros atostogų metu. Rugpjūtį vaikai važiuoja į Kėdainiuose vykstančią stovyklą, kur suvažiuoja eskadrilės iš visos Lietuvos. Vaikai parodo ko išmoko ir laiko egzaminus.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Ar mokslas vaikams mokamas?
Audrius Kuzma:
- Ne, mokslas vaikams nemokamas. Ši mokykla, tai valstybinė neformaliojo švietimo įstaiga pavaldi Švietimo ir mokslo ministerijai. Panašiai, kaip Zarasų meno mokykla, ar Zarasų sporto centras. Tik pas mus vaikai mokosi pilotuoti sklandytuvą.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Ar vaikai noriai lanko užsiėmimus?
Audrius Kuzma:
- Vaikai skirtingi, bet yra tokių, kuriuos tenka raginti važiuoti namo. Atvažiavęs į aerodromą juos jau randu belaukiančius, o pasibaigus užsiėmimas, jie vis dar nesiruošia namo.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Noriu paklausti apie nuotrauką ant lankstinuko? Ar patekote į lankstinuką todėl, kad buvote geriausi?
Audrius Kuzma:
- Patekome į nuotrauką todėl, kad buvome gražiausi. Važiuodami į stovyklą pasipuošėme marškinėliais su Zarasų herbu (ačiū tėveliams). Margoje vaikų minioje Zarasų eskadrilės nepastebėti buvo neįmanoma. Štai ir mūsų nuotrauka ant viršelio. O Zarasų vaikų eskadrilės pasiekimai buvo pakankamai geri.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Ačiū už pokalbį. Linkiu Zarasų eskadrilei sėkmės ir gražių skrydžių.

Jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova

Palikite komentarą

0

Komentarai (841)

Įkelti ankstesnius komentarus