Zarasuose startavo aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymai

 

 

„ASIST“– tai dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažint savižudybės pavojų, suteikti pirminę pagalbą ir nukreipti tolimesnės pagalbos link. Šiuosemokymuose rengiami pagalbos teikėjai, atliksiantys pirmosios pagalbos intervenciją, stiprinančią norą gyventi. Mokomasi, kaip dirbti su pavojuje esančiais žmonėmis, sukuriant planą, kuris užtikrintų jų sveikatos saugumą Tyrimai rodo, kad „ASIST“ mokymus baigę dalyviai jaučiasi geriau pasirengę ir norintys padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę.

„ASIST“ mokymuose dalyvavo 60 Zarasų miesto ir rajono gyventojų: socialinių darbuotojų, dvasininkų, gydytojų, slaugytojų, mokytojų, seniūnijų darbuotojų, bibliotekininkų, policijos ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnų, gydytojų psichiatrų, psichologų, savivaldybės administracijos ir kitų įstaigų atstovų.

 

Balandžio mėnesį vyks keturi „SafeTALK“ mokymai. Tai – keturių astronominių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams pastebėti ir atpažinti savižudybės pavojų ir nukreipti žmogų pagalbos link. „SafeTALK“ mokymai yra skirti visiems norintiems giliau susipažinti su savižudybių problemomis ir juos baigus būti labiau pasirengusiems padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur rasti reikiamą pagalbą.

 

„SafeTALK“ mokymai vyks Zarasuose balandžio 6 dieną , Dusetose ir Salake balandžio 5 dieną. Dalyvauti kviečiami seniūnijų, bendruomenių atstovai, pedagogai, policininkai, ugniagesiai, slaugytojai, šeimos gydytojai, socialiniai darbuotojai, dvasininkai, bibliotekininkai, kultūros darbuotojai, visuomenės sveikatos specialistai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir kiti norintys geriau suprasti savižudybių problemą.

 

Dėl išsamesnės informacijos apie mokymus ir registracijos į juos, susisiekite su projekto koordinatore Nadiežda Matušova tel. 8 698 13009 arba elektroniniu paštu nad.matusova@gmail.com

 

 

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

Palikite komentarą

0

Komentarai (1193)

Įkelti ankstesnius komentarus